Yılın otomobili Skoda SuperB

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen, ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının finalistleri ve sonuçta kazanan otomobil belli oldu. OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinin yaptığı oylama sonucunda 22 aday otomobil arasından Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve Volvo XC-90 finale kalmaya hak kazandı.

TÜRKİYE’de Yılın Otomobili’ (TYO) yarışmasında 7 finalist arasından kazanan otomobil belli oldu. Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) bu yıl ilkini düzenlendiği yarışmada 22 aday otomobil finalist olmak için yarıştı. OGD üyeleri tarafından 25 Mart’ta İntercity İstanbulpark’ta gerçekleşen etkinlikte test edilen adaylar arasında yapılan oylamada finalistler belirlendi.

OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinin yaptığı oylama sonucunda 22 aday otomobil arasından Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve Volvo XC-90 finale kalmaya hak kazandı.  ‘PPG Oto Tamir Boyaları’ ana sponsorloğu, Bridgestone ile İntercity İstanbulpark co-sponsorluğunda düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasında OGD üyeleri, finalistleri belirleyecek ilk oylama öncesi 25 Mart 2016 tarihinde İntercity İstanbulpark’ta test sürüşü için bir araya geldi. Gün boyu süren organizasyonda, aday otomobiller yarış pisti dışında, özel olarak hazırlanan istasyonlarda fren, slalom ve diğer testlerden geçti. Ardından, ‘yılın otomobili’ için yarışacak 7 finalist için oylama yapıldı. Her üye finale kalmasını istediği 7 otomobili seçti ve toplanan oylar sonucunda 7 finalist belirlendi. est sürüşü organizasyonuna otomotiv markalarının yöneticileri de geniş bir katılım gerçekleştirerek büyük ilgi gösterdi. İstanbulpark’taki etkinlikte 150’nin üzerinde katılımcı yer alırken, yapılan organizasyon büyük beğeni topladı. OGD üyelerinin ardından sektör yetkililerinin rakip marka araçları denemeleri de büyük heyecan yarattı. 7 finalistin belirlenmesinin ardından ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçimlerinde ikinci tur da başladı.

Türkiye’nin seçkin gazetecilerinden oluşan OGD üyeleri, ikinci turda yapacakları oylama ile 7 finalist arasından Türkiye’nin otomobilini seçti.

Türkiye’de 2016 Yılının Otomobili Skoda Superb !

Üyelerin değerlendirmeleri sonucu bu yıl Türkiye’de Yılın Otomobili ödülüne Skoda Superb layık görüldü.

Superb Türkiye’de 4 farklı donanım seçeneği, 2 farklı hacimde benzinli, 2 farklı hacimde dizel motor seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor.
Superb 72.900 TL başlangıç fiyatı ile sunulurken donanım seviyeleri ve seçenekler artıkça maksimum fiyat düzeyi 174.900 TL bandına kadar yükselebiliyor.