Yeni Versiyon Volkswagen T-Roc Türkiye

Satışa çıktığı 2017 yılından bugüne değin, tüm dünyada 1 milyondan fazla satan T-Roc, yenilenmiş iç ve dış tasarımı tamamlayıcı yeni teknolojileri ve tabi ki yeni nesil sürüş asistan sistemleri ile Volkswagen’in bu segmentteki iyi crossover başarılarından birini yakalamaya devam ediyor.

Ülkemizde 2019-2021 yılları arasında 18 bin 700 adet satış rakamına ulaşan T-Roc, satış performansıyla Volkswagen ürünleri arasında lokomtiflerden biri olmaya aday görünüyor. Volkswagen SUV stratejisinin ne denli doğru olduğu apaçık ortada.

Yenilenmiş T-Roc, 1.5 litre TSI 150 PS 7 ileri DSG motor seçeneği ve 3 farklı donanım paketiyle 644 bin 400 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim liste fiyatıyla Mart ayından itibaren Volkswagen Yetkili Satıcılarında yerini aldı.

T-Roc’un dış tasarım çizgileri daha keskin hale getirilmiş ve crossover tasarımı artık daha da etkileyici. En çok dikkat çeken ön bölümü ile A sütunlarından başlayarak tavan boyunca C sütunlarına kadar uzanan yeni tasarımındaki krom çerçeveli uzun silueti ve elbette güçlü arka kısmıyla kullanıcılarını kendisine çekiyor. Yanı sıra yerden yüksek yapısı, uzun aks mesafesi, kısa ön ve arka gövde çıkıntıları Yeni T-Roc ile zorlu yollar daha kolay.

LED farları, LED gündüz sürüş farları ve koyu kırmızı LED stop lambaları standart olarak araçta bulunuyor. Style ve R-Line donanımlarında ise Volkswagen’in üst segment modellerinden bildiğimiz IQ.LIGHT, LED Plus farlar gözümüze çarpıyor. Bir seçenek olarak sunulan IQ.LIGHT LED Matrix farların her bir far modülünde 24 LED hüzmesi mevcut. Bu  sistem, farklı sürüş ve hava koşullarına uyarlanarak, yolu en iyi şekilde aydınlatıyor. IQ.LIGHT LED Matrix farlar ile birlikte uzun hüzme içerisinde akıllı şekilde geçiş yapan ve böylece karşıdan gelen diğer sürücülerin rahatsız olmasını engelleyen Dinamik Uzun Far Asistanı fonksiyonu da alıcıların isteğine bağlı olarak eklenebiliyor. Yenilenmiş T-Roc’ta, tüm bunların yanı sıra ön radyatör ızgarasında ışık şeridi, yeni tasarım kayar sinyalli ve animasyon özelliğine sahip arka LED Stop lambaları yine opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

T-Roc, Türkiye’de yeni yapılandırılan Life, Style ve R-Line olmak üzere 3 farklı donanım paketiyle satışa sunuluyor. Life donanım paketinde; LED farlar ve LED gündüz sürüş farları, koyu kırmızı LED stop lambaları, 16 inç Chester alüminyum alaşımlı jantlar, otomatik katlanır yan aynalar siyah tavan rayları, 8 inç dijital gösterge paneli, 8 inç renkli dokunmatik ekran, çok fonksiyonlu deri direksiyon, App-Connect, önde ve arkada çift USB girişi, dokunmatik klima ‘’Climatronic’’ ve Park Asistanı gibi zengin bir ekipman listesi standart olarak sunuluyor.

Style donanım seviyesinde ise Life paketine ek olarak; LED Plus Farlar, 17 inç Johannesburg alüminyum alaşımlı jantlar, gümüş tavan rayları, ön sis farları ve statik viraj aydınlatması, karartılmış arka ve arka yan camlar, 10,25 inç dijital gösterge paneli, ısıtmalı ön koltuklar, ambiyans aydınlatma ve geri görüş kamerası standart olarak bulunuyor.