YENİ HYUNDAI TUCSON

Hyundai’nin eli yeni Tucson ile, 2014 yılındaki Hyundai satışlarının nerdeyse %20’sini oluşturan C-SUV segmentinde daha da güçlü. Genesis ile başlayarak daha sonra Sonata ve i20’yle devam eden Hyundai Akıcı Tasarım Felsefesi’nin (Fluidic Sculpture 2.0) en son temsilcisi konumunda. Markanın yeni tasarım trendiyle çizilen Yeni Tucson, modern ve sportif hatlarıyla göz dolduruyor.

Yeni Tucson,’da LED farlar ile birleşen Hyundai’nin karakteristik altıgen ızgarası, aracın en önemli yeniliği olarak öne çıkarken ayrıca LED gündüz farlarını içeren geniş hava girişli ön tampon da Tucson’a elit bir yapı sağlıyor.

Hyundai Tucson, iç mekânıyla da oldukça iddialı. Yumuşak dokulu malzemeler kullanılarak hazırlanmış yüksek kaliteli kabindeki orta konsolun modern ve sade görüntüsü ve şarap kırmızısı deri döşeme seçeneği de aracın en yeni özelliklerden biri.

Geniş iç mekân boyutlarıyla C-SUV segmentinde tamamen yeni bir platform üzerine inşa edilen Tuscon; büyük ve kullanışlı torpido gözü ve 513 litrelik bagaj hacmiy ile rakipleri ile rahatlıkla başa çıkabilecek düzeyde. Isıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, dijital havalandırma sistemi, dokunmatik ekranlı navigasyon, USB bağlantılı kaliteli müzik sistemi, akıllı park asistanı (SPAS) ve anahtarsız çalıştırma gibi donanımlar da konfor isteyenler için bir hazine sandığı gibi.

Gelelim Teknolojinin tavan yaptığı donanımlara. Üç farklı moda sahip otomatik fren sistemi, yoldaki yayayı veya hızla yaklaşılan diğer araçları algılayarak aracın güvenli şekilde durdurulmasını sağlarken ayrıca, aktif şerit takip sistemi (LKAS) de şerit dışına çıkıldığında tehlikeyi önlemek için direksiyonu otomatik olarak düzeltiyor. Kör nokta algılama sistemi bulunan Tucson’un etrafındaki diğer araçları algılamak için, yakın alan sensörlerini kullanıyor. Sistem başka bir araç algıladığında sürücüyü anında uyararak şerit değiştirmesine engel oluyor. Arka trafik uyarı sistemi ise 180 derecelik alanı taramak için bir radar kullanıyor ve onun sayesinde yaklaşan diğer araçlar sürücüye anında bildiriliyor. Hyundai Tucson’da kullanılan aktif kaput sistemi de yaya ile önden olası bir çarpışmada darbe şoku yumuşatmak için aracın kaputu yükseltiyor.

81600 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunulan Tuscon’da, yeni nesil yedi ileri çift kavramalı otomatik (7DCT) ve altı ileri manuel şanzıman bulunuyor. Tuscon’da, seçenekleriniz, 185 HP’lik 2.0 lt dizel motor, 177 HP’lik 1.6 lt T-GDI ve 132 HP’lik 1.6 lt GDI turbo benzinli motor.