Yandex Navigasyon Güncellendi!

Türkiye’nin popüler ücretsiz navigasyon uygulaması Yandex.Navigasyon, rota hesaplamasını yeni güncelleme ile çok daha verimli bir hale getirdi. Yandex.Navigasyon yeni güncelleme sonrasında, rota üzerinde ücretli yollar ya da geçişler kullanılması ya da feribota binilmesi gerekiyorsa bunu kullanıcıya ayrı bir bildirim şeklinde iletiyor. Ayrıca kullanıcılar eğer isterse rota oluşturulurken ücretli geçişlerin kullanılmaması tercihini yapabiliyorlar.

Trafik durumuna göre belirlediği rotalarla kullanıcılarını gitmek istediği yere en kısa sürede ulaştıran Yandex.Navigasyon’a, trafikte yaşanan vakit kaybını en aza indirmeyi sağlayacak özellikler eklendi.

Yandex.Navigasyon artık ücretli geçişleri ve feribot seçeneklerini de kullanıcılarına bildiriyor.Uygun yerlerde 3 farklı alternatif rota sunabiliyor. Bunun yanı sıra artık Yandex.Navigasyon rotaları yolculuk esnasında trafik durumunda yaşanabilecek değişiklikleri de önceden tahmin edebiliyor. Yandex.Navigasyon, uzun bir yolculukta trafik durumunun rotanın başında, ortalarında ve sonlarında ne ölçüde farklı olacağını tahmin ederek rotayı bu tahmine göre çiziyor ve süreyi ona göre belirliyor. Tüm sürücülere duyurulur.