Yeni nesil sport tourer: Subaru Levorg

İstanbul Autoshow Fuarı’nda 2015 Mayıs ayında otomobilseverler ile buluşan SUBARU LEVORG, Eylül ayı itibariyle ülkemiz yollarında görünmeye başladı. Bizlerde sizin için kısa bir ön bilgi vermeyi uygun gördük. LEVORG, Subarunun efsanevi modeli WRX’te de bulunan pek çok güvenlik özelliği ile donatılmış durumda. Şu an ülkemizde 1.6 GT-S modeli satışta olan araç, 114.900 TL fiyat etiketine sahip. Bu versiyonda da sportif ve konforlu sürüşü ile dikkat çekici bir çok özelliğe sahip.

5. nesil Legacy modelinin yerini alan LEVORG aynı zamanda geniş bir iç hacime sahip. 1.6 litrelik direkt enjeksiyonlu 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten boxer turbo ‘DIT’ motora sahip olan araç güvenliğe maksimum özen gösterilmiş bir otomobil. Çevre dostu olan aracın motoru LEVORG için özel olarak geliştirlmiş bir motor. Bunun yanı sıra Subaru’nun ünlü Lineartronic şanzımanının simetrik dört çeker sistemiyle birleştirildiği yeni motorla daha düşük zemin titreşimi ve sessiz bir sürüş sunuluyor.

Aracın teknolojik oyuncaklarına gelince. 2014’te uygulamaya konan JNCAP önleyici güvenlik performansı değerlendirmesinde en yüksek Gelişmiş Güvenlikli Araç-Artı (ASV+) derecesini alan SUBARU LEVORG’da; Arka Araç Tespit Sistemi, Otomatik Uzun Far Fonksiyonu ve  Kör Nokta Uyarı Sistemleri gibi özellikler standart olarak  sunuluyor. Bagaj kapasitesi 522 litre olan bu sport tourer, büyük ailesi olanlar için ilk tercih olabilecek bir araç.