Renault Clio RS ile coşacak!

TheAutomobilist.fr tarafından paylaşılan fotoğrafları dışında fotoğrafı bulunmayan Clio RS daha agresif gövdesiyle son derece hırçın görünüyor. Bir önceki modeline göre dikkat çeken değişikler ise; kaslı çamurluklar ve daha belirgin yan etekleri. Buna ek olarak rüzgâr direncini dengelemek için arka kanat ve frenleri soğutmada önemli rol oynayan havalandırmalı ön çamurluklar bulunuyor.

Mühendislerin ufak dokunuşlarıyla 1,6 litrelik dört silindirli motordan ek olarak 30 beygirlik güç elde ediilmiş ve motor toplamda 250 beygirlik güç üretebiliyor. Tork için pek bir bilgi olmasa da hali hazırdaki 260 nm torkun artmış olması bekleniyor.

220’lik versiyonu 0’dan 100 kilometreye 6,6 saniyede çıkıyordu ve son hızı ise 235 km ile sınırlandırılmıştı. Buradan hareketle yeni Clio RS daha hızlı olacaktır.

Elmas logolu şirketin, önümüzdeki haftalarda Formula 1 Monaco Grand Prix’i sırasında aracın konsept bir tasarımını tanıtacağı tahmin ediliyor. Geri bildirimler olumlu olursa Renault sanal görüntüsüne çok yakın olan üretim versiyonunu montaj hattına koymaya hazır durumda.

Bu bilgiler normal Clio’nun makyajlanması anlamına geliyor, aynı zamanda da güçlendirilmiş RS’in makyaj dokunuşları ile gelmesi mümkün görünüyor.

Yakın zamanda şirket tarafından konu ile ilgili bir basın açıklaması yapılacak. Beklemede kalın…