Teknolojik dev, yeni Opel Adam 2016

Opel, küçük ve sportif araç sınıfındaki ‘Adam’ için 2016’da bir dizi güncelleme yaptı. Aracın dış görünüşüyle işe başlayan Opel mühendisleri, iç tasarımda ise bir çok yeni teknolojik eklenti yapmışa benziyor. Dış tasarımda yer alan değişiklikler öncelikle renk seçeneklerini çoğaltmak olmuş. Yeni renk paletinde bir çok tercih yapılabiliyor. Orange Alert ve Brownian Rhapsody turuncu ve kahverengi tonları bunlardan lansman için seçilen renklerden bazıları.

İç kısımda teknoloji yağmuruna tutualn Adam’ı özellikle gençler pek sevecek. İntelliLink R4.0 isimli yeni bir bilgi/eğlence sistemine yeni Adam’larda yer verecek olan Opel, bu sistemin Apple ve Android ile de uyumlu olacağını eklemiş. Ayrıca Opel OnStar adı ile anılan sistem konuşma teknolojisiyle; otomatik kaza desteği, 24 saat yol yardım desteği ve aracın konumunu bulmak gibi işlevleri barındırıyor. Ek olarak müşterilerin isteğine göre indirilen bir uygulama ile akıllı cihazınızdan aracı kilitleme/açma işlemini gerçekleştirmenize olanak sağlayan bir sistem de mevcut. Opel OnStar’ın bir başka özelliği ise 4G/LTE Wi-Fi erişim noktası sağlaması. Bu özellik sayesinde yedi mobil cihaz aynı anda internete bağlanabiliyor. Araç sahipleri 1 yıl ücretsiz hizmet alabiliyor. Opel Adam kablosuz şarj portu ve TomTom Go 40 navigasyon sistemi ile donatılabiliyor. Sistem bayilerden 4.3 inç ekran, 45 Avrupa ülkesinin haritası ve gerçek zamanlı trafik bilgileri ile geliyor.

Aracın motor ve aktarım organlarında herhangi bir değişiklik görünmüyor. Elbette ufak tefek geliştirmeler yapılan Yani Opel Adam 2016, tahminimize göre ülkemizdeki gençlerin ilgi odağı olacak.