O artık turbolu bir Suzuki Swift

Japon otomobillerinin modellerinden biri olan Swift, yeni nesli ile 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkacakAncak yeni Swift’in özel broşürü internete sızdı ve Suzuki’nin sırrı açığa çıktı.

Resimlerde de gördüğünüz gibi yeni Swift neredeyse tamamen yenilenmiş durumda. Bu yeni tasarım anlayışı Suzuki’ye daha modern bir görünüm sağlamış. Swift, ön yüzündeki büyük farlar ve geniş ön ızgara sayesinde sevenlerini ve otomobil tutkunlarını tatmin edecek gibi. Otomobilin arka tarafında ise Swift’in kardeşi Baleno ile benzer bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca yine en önemli değişiklik, yeni Swift’in kullanacağı motorlar!

Yeni Swift’te ilk defa turbolu motorlara yer vermiş. Teknik detaylara göre yeni Swift; 1.4 litre hacmindeki 4 silindirli ve benzinli, turbo motor ile pazara giriş yapacak. Bahsi geçen motor, 140 beygir güç sunacak ve ”Swift Sport” versiyonu ile satın alınabilecek.

Yanı sıra Yeni Swift, Japonya pazarında 1.0 litre hacmindeki 3 silindirli ve benzinli, turbo motor kullanacak. 112 beygir güç üreten bu motor, ”Swift RSt” versiyonu ile satın alınabilecek.

Yeni Swift, gelişen teknolojiye ayak uyrudumaya da devam edecek. Üretilen turbo beslemeli motorlarının yanında hibrit motor seçeneği de otomobil severlerin beğenisine sunacak. 1.2 litre hacmindeki atmosferik motoru ve elektrik motorunun kombinasyonuyla piyasaya sürülecek olan Swift Hibrit, ülkemizde de tercih edilebilir. Yeni Suzuki Swift, Mart 2017’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak.