Merhaba Fiat Egea Hatchback ve Egea Egea Station Wagon!

Uluslaraarası Cenevre Otomobil Fuarı’nın bizim için önemli konuklarından biri olan Fiat Egea’nın, Egea Hatchback ve EgeaEgea Station Wagon otomobilseverler ile buluştu. Bursa’da üretilen Egea ailesi, FCA Stil Merkezi ve Tofaş Ar-Ge tarafından geliştirildi. Avrupa’da, Ortadoğu’da ve de Afrika’da 40’tan fazla ülkede satışa sunulan Egea fuarda oldukça ilgi görüyor.
kocceoKoç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç Cenevre’deki fuarda, serinin ilk modeli Egea Sedan gibi, Fiat Egea Hatchback ve Egea SW için; “Başından beri Egea projesini takip ediyorum. Lansman öncesi de Egea ailesinin yeni modellerini bizzat inceledim ve test ettim. Çok memnun kaldım. Ürün tasarlanırken müşteri beklentileri iyi çalışılmış, donanımı, motor seçenekleri titizlikle belirlenmiş. Üstelik 5 yıl da garanti veriyorlar. Bursa’da ürettiğimiz otomobiller sadece bizim değil aynı zamanda fuarın da yıldızı. Böyle projeler, hem ülkemiz ekonomisi için hem de Ar-Ge ve üretim kabiliyetlerimizin gelişmesi için çok önemli” diye konuştu.

Autobest tarafından “Yılın Otomobili” ödülüne layık görülen Egea Sedan, motor opsiyonlarıyla, kalite algısı, konfor ve çok amaçlılık gibikriterler ile birlikte en iyi fiyat/kalite oranını sunmasıyla ülkemizde de dikkat çekici bir yere oturmuştu. Sedan modeli sıonrasında merakla beklenen Fiat Egea Hatchback ve Egea SW versiyonları da aynı ilgiyi görecek gibi. Fiat Egea Hatchback ve Egea SW lansmanlarının gerçekleştirildiği Cenevre Otomobil Fuarı 2016 bunu kanıtlar nitelikte.

Fiat Egea Hatchback ve Egea SW Mayıs ve Eylül 2016’da Türkiye’de!

Fiat Tipo Estate 2016 Geneva Motor SHow Live Photos

2015 Ekim ayında ülkemizde satışa sunulan Fiat Egea Sedan’nın ardından, dünya tanıtımları yapılan Egea Hatchback 2016 Mayıs, Egea Station Wagon ise 2016 Eylül’de Türkiye piyasasına sunulacak. Üç donanım seviyesine sahip olacak Egea Hatchback, başlangıçta manuel vitese sahip 1.3 MultiJet 95 HP ve 1.6 MultiJet 120 HP tipinde iki adet dizel, ayrıca 1.4 Fire 95 HP ve 1.4 T-Jet 120 HP tipinde iki adet benzinli motor seçeneğine sahip olacak. Eylül ayı itibarıyla sırasıyla 1.6 E-Torq 110 HP benzinli motor tam otomatik şanzıman ve 1.6 MultiJet 120 HP motor seçeneği de DCT (Çift Kavramalı Otomatik Vites) ile satışa sunulacak. Egea Station Wagon gövde tipi ise iki farklı donanım seçeneği ve 1.6 MultiJet 120 HP motorun hem manuel hem de DCT vites tipleriyle satışa sunulacak.