Kamuflajlı Yeni Amarok

Volkswagen, tamamen yenilenen pick-up modeli Yeni Amarok’u yol ve zorlu arazi koşullarında üstün performans göstermesi için tamamen yeniledi. Yeni Amarok 2022 yılının sonunda podyuma çıkıyor. Yeni Amarok, artırılmış sürüş destek sistemleri ve yüksek performanslı motor seçenekleriyle kendi sınıfına yön vermeye hazırlanıyor.

Akıllı teknolojik sistemlerle donatılmış Yeni Amarok

VW Yeni Amarok, 5.350 mm uzunluğuna sahip, yani bir önceki neslinden 100 mm daha uzun. Çift Kabin versiyonunda daha fazla yaşam alanı için aks mesafesi 13.270 mm’ye uzatılmış. 1,2 tona kadar yükleme kapasitesi ile maksimum 3,5 ton römork çekme kapasitesi artık daha fazla motor/şanzıman seçeneğinde sunulabiliyor. Yeni Amarok’un gövde çıkıntıları aks mesafesi toplam uzunluğuna kıyasla daha uzun olduğu azalımış. Bu sayede Yeni Amarok’un arazi becerileri artmış görünüyor. Yanı sıra Yeni Amarok’un iyileştirilmiş arazi yetenekleri sayesinde su geçiş derinliği önceki nesil ile kıyaslandığında artıyor.

Bir benzinli ve dört farklı dizel motor; dört ila altı silindirli ve 2,0 ile 3,0 litre hacimlere sahip olarak sunulacak olan Yeni Amarok, ayrıca müşterilerin tercihine göre arkadan itiş, seçilebilir veya sürekli dört tekerlekten çekişli olmak üzere farklı güç aktarma çözümü sunuyor. Önceden tanımlanmış farklı sürüş modları, en zor durumlarda bile sürücüyü destekliyor. 20’den fazla tamamen yeni olmak üzere, 30’un üzerinde gelişmiş sürüş destek sistemi ek güvenlik sağlıyor.

Bir önceki versiyonun DNA’sına sadık kalan Yeni Amarok, motor kaputunun yeni hatları ile daha da etkileyici olmuş. Aracın tüm versiyonlarında standart olarak sunulan LED ön farlarla entegre radyatör ızgarası, çapraz çıtaları da Amarok’un o bildiğimiz sert çizgisini yansıtmaya devam ediyor. Araçta bulunan yüksek teknolojik görünümünü vurgulayan ‘IQ.LIGHT – LED Matrix farlar’ ise opsiyonel olarak müşterilere sunuluyor. Yeni Amarok’ta ön yüzde yer alan, çapraz çıtaların altındaki radyatör ızgarası ile oluşan özgün X tasarımı ise ilk göze çarpan detaylardan.

Amarok’ta klasikleşen yarım daire şeklindeki çamurluk davlumbazları, çoğu pick-up modelinin yuvarlak çizgisinin aksine düz bir çizgi formu ile, ayırt edici bir Amarok özelliği olarak ön planda sergileniyor. 21 inç’e kadar ulaşabilen alüminyum alaşımlı jantlar ve arazi lastikleri, Yeni Amarok’a güçlü bir görünüm katıyor. Geniş bagaj kapağı, standart LED arka farlarıyla çerçeveleniyor. Kabartmalı Amarok yazısı, kapağın neredeyse tüm genişliğini kaplıyor. Yeni Amarok’ta bir önceki nesildeki gibi iki çamurluk davlumbazı arasına bir Euro palet yüklemek için yeterli alan var ve ayrıca palet burada yük kancalarıyla bağlanabiliyor.

Yeni Amarok’un iç mekanı işlevsel ve kullanıcı dostu

Yeni Amarok’un dijital kokpiti ve tablet formatındaki bilgi-eğlence ekranı Amarok’un işlevsel ve kullanıcı dostu olduğunu gösteriyor. Kokpitte yüksek kalite materyaller kullanılmış ve modelin premium karakteri vurgulanıyor. Müşterilere opsiyonel olarak sunulan gelişmiş ses sistemi ve dekoratif dikişlere sahip şık ön konsol ile kapı panellerinde kullanılan deri görünümlü yüzeyler Amarok’un sadece ticari bir araç değil aynı zamanda premium düzeyde bir araç olduğu algısını yaratıyor. Yeni tasarlanmış koltukları tüm yolculara her zamanki Volkswagen konforunu sunuyor.

Yeni Amarok beş donanım seviyesiyle sunulacak. Giriş seviyesi ‘Amarok’ olurken bir üst basamakta ‘Life’ ve ‘Style’ donanım seviyeleri olacak. Volkswagen Ticari Araç ayrıca ‘PanAmericana’ (off-road karakteri) ve ‘Aventura’ (on-road karakteri) olmak üzere üst versiyonlar da sunacak.

Volkswagen Ticari Araç, güçlü yönlerini yeni nesil ile daha da ileriye taşıyor. Yeni Amarok, 2022’nin sonunda ilk etapta dört kapılı ve çift kabinli (DoubleCab) ve iki kapılı tek kabinli (SingleCab) olmak üzere iki farklı gövde tipiyle sunulacak.