Hyundai ‘iF Design’ ödüllerini topladı!

elentra if designGünümüzde tasarım deyince akla ilk gelen en saygın ve bağımsız ödül organizasyonu olan iF Design, otomobil kategorisinde yine Hyundai modellerini birinci seçti.

iF Design, dünyanın en büyük ve en ünlü tasarım araştırma ve değerlendirme merkezlerinden biri. 1953 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren merkez, verdiği ödüller ile tasarımın bir ürün için ne kadar önemli bir rol oynadığının altını çizen bir yapıya sahip. Bir kaşıktan koltuğa ve bir bisikletten otomobile kadar 5.000 adetten fazla ürünün tasarımlarını üst düzey jüri üyeleriyle beraber değerlendirerek her kategorinin birincilerini seçiyor.

Bu yıl Hyundai, Tucson ve Yeni Elantra ile çok önemli rakiplerine rağmen ödülleri topladı. Böylece tasarımlarının ne kadar etkileyici olduğunu da kanıtlamış oldu. Bunun yanı sıra Hyundai, bu yıl da dahil olmak üzere 3 yıl üst üste kazandığı IF Design ödülleriyle beraber, dünyanın en şık otomobillerini üreten bir marka olarak imajını güçlendirmiş oldu.


Tüm dünyada tasarım işi yapan yaratıcılar, Hyundai’nin yeni modelleri Tucson ve çok yakında ülkemizde de satışa sunulacak Yeni Elantra’yı, cesur tasarımları, kaliteleri, kendine özgü etkileyici malzeme tercihi, teknoloji kullanımı ve inovasyon düzeyi, çevreye olan etkisi, işlevsellik, ergonomi, kullanım amacının görselliği, güvenlik, marka değeri kriterlerine göre değerlendirdi ve otomobil kategorisinde her iki modele birincilik ödülünü layık gördü. Bunun yanı sıra her iki otomobilin modern çizgilerine ek olarak sunduğu sportif görünümü de jüri üyelerinden tam puan aldı. Yarışmanın uluslararası üst düzey tasarımcılar ve uzmanlardan oluşan 53 kişilik jüri üyeleri, Hyundai’nin rafine tasarımlarını son derece başarılı ve yenilikçi bulurken aynı zamanda günlük yaşamdaki fonksiyonelliğine de dikkat çekiyorlar.

Önümüzdeki günlerde hem Elentrayı hem de Tuscon’u daha da ayrıntılı sizlere anlatmaya çalışacağız.