Yeni Alfa Romeo Giulietta nasıl olacak?

2017’de yılında baştan aşağı yeniden tasarlanacak olan Alfa Romeo Giulietta ile ilgili bilgiler yavaş yavaş gelmeye devam ediyor. Çok yakın zamaanda casus fotoğrafları yayınlanan aracın tasarımı ile alakalı ilk ağızdan yani FCA’nın içinden bir açıklama geldi.

FCA (Fiat-Chrysler grubu) tasarımcılarından Alberto Dillilo, hemen hemen herkesin beklentisi olan, hatta çoğu kez internette konsept olarak çizimlerine rastladığımız, yeni nesil Giulietta’nın yakın zamanda açıklanan ve henüz ülkemizde satışa bile girmeyen markanın yeni sedan modeli Giulia’nın kısaltılmış platformunda üretileceği ile ilgili iddiaları doğruladı. Oluşturulacak olan modelde, Giulietta’yı oluştaracak karakteristik çizgiler bir çok otoritenin de beğendiği Giulia’ya benzer olması, Alfa Romeo markasının yeniden yapılanma sürecinde çok önemli bir yer tutacak.

Özellikle Alfistilerin merak ettiği diğer bir konu ise Giulietta’nın arkadan çekiş olup olmayacağı ile ilgiliydi. Alberto Dillilo, “Bu konu teknik olarak mümkün.” cevabını verdi. Tahmin edilen ise Alfa Romeo, sınıfının en iyi arkadan çekiş ve 4 tekerden çekiş sistemleri üzerinde çalışıyor ve bu ilk defa yeni Giulietta’da denenecek. Tüm bu güzel haberlerin yanı sıra Alfa Romeo önümüzdeki 5 yıllık ürün yelpazesine motor tarafında 110 ile 330 beygir güç veren benzinli motorlar ve dört silindirli bir dizel motor seçeneği ekleneceği konuşulanlar arasında.

2016’nın son çeyreğinde Yeni Giulietta’nın otomobilseverler ile buluşması bekleniyor. Ayrıca aracın satış fiyatının Avrupa’da  30.000 avroya yakın fiyatlar ile olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.