Alfa Romeo Giulia’nın motor seçenekleri ortaya çıktı!

Alfistilerin ve de otomobilseverlerin heyecanla beklediği, tanıtımı yapıldığı gün internet üzerinden takip edilen Alfa Romeo Giulia’nın merak edilen motor seçenekleri basına sızdı. Alfa Romeo yetkililerinin yapmış olduğu önceki açıklamalarda, Giulia’nın piyasaya çıkış tarihini yakın zamanda ertelemişti. Bu erteleme sebebiyle Alfa Romeo hayranları büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Ancak yeni gelen haberlere göre çıkış tarihi biraz daha öne alınmış gibi duruyor.
 Alfa Romeo Giuliamsec

Firma ilk açıklamalarındaAlfa Romeo Giulia’da Ferrari ve Maserati destekli 2.9 litre V6 silindirli çift-turbo 510ps (500hp) motorun kullanılacağı açıklanmıştı. Konu ile ilgili daha fazla bir açıklamada bulunulmamıştı. Yeni gelen haberlerde ise ürün gamında 2.2 litre turbo-dizel ve 2.0 litre turbo-benzinli motorların da olacağı anlaşılıyor. Yanı sıra ayrıca manuel, otomatik ve DCT otomatik şanzumanların da seçenekler arasında olacağı anlaşılıyor.

Ve çekiş seçenekleri. Çoğu Alfa Romeo severin beklentisi olan 4×4 seçeneği elbette mevcut. Ancak yanı sıra  arkadan çekiş sistemi tüm modellerde standart olacak. Bir ayrıntı daha; 2.0 litre ve 2.2 litre motor seçeneklerinde 4×4 çekiş sistemi tercih edilebilecek. En üst seçenek olan 2.9 litre V6 motorda ise sadece arkadan çekiş sistemi sunulacak gibi görünüyor. Bu da Ferrari destekli Quadrifoglio modelinin en büyük rakipleri BMW M4 ve Mercedes C 63 AMG modelleri tarzında bir sürüş stiline sahip olacağını gösteriyor. Heyecan ile bekliyoruz…