Ford GT siparişleri alınmaya başlandı!

Ford’un tamamen yenilenen süper spor otomobili Ford GT için ön başvurular alınmaya başlandı. 2017 model Ford ürün gamı içinde yer alacak olan Ford GT, yarış pistlerindeki heyecanı yollara taşıyor.

Ford-GT arkaFord’un baştan sona yenilediği efsanevi spor modeli Ford GT ilk olarak 1966 yılında otomobil dünyasına sunuldu. 1966 ve 1969 yılları arasında Le Mans 24saat dayanıklılık yarışlarını üst üste 4 kez kazanarak Ferrari’nin en büyük rakibi oldu. Dönemindeki başarıları, tasarımı ve üstün performansıyla otomobil severlerin aklına kazınan Ford GT, yenilenen tasarım ve teknolojisiyle tekrar karşımıza çıkıyor.

Ford GT Özellikleri
2017 Ford GT, 3.5 litrelik EcoBoost V6 bir motora sahip. 600 HP’den fazla güç üreten motoru, aerodinamik özelliklere sahip karbon fiber hafif gövdesiyle performansı en üst düzeye çıkartıyor. Alt yapısı alüminyum, gövdesi karbon fiber olan Ford GT oldukça hafif, ama sağlam bir yapıya sahip. Uzun süspansiyon kolları ve amortisörleri Ford GT’ye maksimum dinamiklik sağlıyor. Karbon seramik Brembo frenleri ise yüksek performansı en iyi şekilde kontrol ediyor.

Ford GT IcFord GT Ön Sipariş Başladı
2017 model Ford araçları arasında yer alacak olan Ford GT’nin ön siparişleri başladı. 13 Nisan 2016 ve 12 Mayıs 2016 tarihleri arasında ön siparişleri alınacak olan Ford GT’nin teslimatı ise iki yıla yayılacak. Yılda 250 adet üretilecek olan Ford GT’nin bu tarihler arasında 500 ön sipariş alması bekleniyor. Alınacak ön siparişlerden ilk 250 tanesi 2017 yılında teslim edilecek. Diğer 250 siparişin teslim tarihi ise 2018 olacak.

2017 model Ford GT’nin ön siparişleri FordGT.com üzerinden alınacak. Ön başvurusu kabul edilenler Ford’un ayrıcalıklı satın alma deneyiminden yararlanacak.