Fiat’ın yeni pick- up’ı: Fullback

Fiat, yeni pick- up modeli olan Fullback’i 2015 Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda otomobilseverlerin beğenisine sundu. Lansmanı yapılan araca dışardan bakıldığında arkaya doğru uazayan far grubu, cam yapısı ve kıvrımlı yükleme alanıyla Mitsubishi L200’ü andıran Fullback, Fiat’tan güçlü bir pic-up beklentisi olanları sevindirecek bir model olmuş. Fullback adı ise Amerikan futbolundaki hem defans, hem de hücum özelliği bulunan güç ve yüksek dayanıklılık gerektiren kilit oyuncu tanımlamasından alıyor. Bu yeni model Fullback, yeni ön panjuru, tampon yapısı ve jant yapısı ile farkını ortaya çıkartıyor.

Yeni pick- up modeli olan Fullback’de kabin seçenekleri de mevcut olacak. Fiat, Fullback modelini “tek kabinli, uzatılmış kabinli, çift kabinli ve kamyonet” olmak üzere dört farklı yapıyla pazara sunacak. Tek kabinli versiyonlarda 5155 mm uzunluğa sahip Fiat Fullback’in çift kabinli versiyonlarında ise uzunluk değeri 5285 mm kadar yükseliyor. Aynı şekilde kargo alanının uzunluğu da kabin seçeneklerine göre 1520 milimetre ile 2265 milimetre arasında değişiklik gösteriyor. İç mekanda da direksiyon üzerindeki Fiat logosunu ve orta konsoldaki dokunmatik ekranı görmezseniz Mitsubishi L200’e bindim diyebilirsiniz.

Araç, Avrupa’da 150 HP ve 180 HP güç üreten 2.4 litrelik turbo dizel motorlar ile satışa sunulacak. Bu motorlar ister 6 ileri manuel, ister 5 ileri otomatik şanzımanla satın alınabilecek. Fiat Fullback’in yük kapasitesi de karoser yapısına göre 1 tonu aşarak 1100 kilograma kadar çıkabiliyor. Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok.