Fiat 124 Spider tanıtıldı!

Fiat’ın uzun süredir merak içinde bıraktığı roadstar modeli 124 Spider, resmi olarak otomobilseverlere tanıtıldı. Amerika’daki Los Angeles Motor Show’da tanıtılan bu yeni spider model’in hedef bölgeleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi olacak. Mazda Miata modelinin alt yapı platformunu kullanılarak ürettiği yeni modeli 124 Spider, Amerika için de aynı ad ile çok ufak farklılıkları bulunan bir model ile satışa çıkacak.

124 Spider‘a sşöyle bir göz gezdirğimizde modelin Amerikan versiyonunu bakarak söyleyebileceğimiz ufak tefek detaylar mevcut. Ön tasarımda farlardaki şeffaf sinyal lambaları ve arka tasarımda ise karartılmış arka far çerçevesi dikkat çeken ayrıntılar. Fiat bu yeni nesil 124 Spider’da 140 beygir güç üreten dört silindirli 1.4 litrelik MultiAir Turbo motor kullanmış. Avrupa versiyonu için üretilen motorun gücü 138 beygir ve 240 nm tork değerleri taşıyor. Yeni Fiat Spider 124 sadece Amerika’da otomatik şanzıman ile satılırken, Avrupa’da 6 ileri manuel şanzıman seçeneği bulunacak.

Fiat, 124 Spider modelinin satışa sunulması sebebiyle,special edition diye tanımlanan sınırlı üretim özel seri otomobilleri de satışa sunacak.  Kısıtlı sayıda alıcının sahip olabileceği Fiat 124 Spider Özel Seri model, Rosso Passione boya ve siyah deri koltuklar ile sunulacak.

Fiat yetkilileri aracın satış tarihi olarak ise 2016 yılının ikinci yarısını işaret ediyor. Ayrıca İtalyan firma, yeni roadster modelinin daha güçlü Abarth versiyonunun da  geliştirildiğini bildiriyor.