Fiat Egea SW fiyatı açıklandı!

Tassımı ve üretimi ülkemizde yapılan Fiat Egea’nın Sedan ve Hatchback kasa tipinden sonra şimdi de Station Wagon tipi satışa sunuldu. Station modeller çok kullanışlı olsalar da ülkemizde Avrupa’nın çok altında satış rakamlarına sahipler. Fakat yeni ve çok daha şık SW modellerin tanıtılmasının yanısıra insanların bu araçların kolaylığına alışması gün geçtikçe daha fazla satış olmasını sağladı.
Bu arada SW kasa tipindeki modeller Türkiye pazarında en çok D ve C Segmentinde sunuluyor. Bu sınıfın en son üyesi de fiyatı yeni açıklanan Fiat Egea SW modeli oldu ve o da C Segmentinde bulunuyor.

Fiat Egea SW’nin yeni açıklanan fiyatlarına gelince;

  • Fiat Egea 1.4lt turbo-benzin 120ps 6 ileri manuel şanzıman
    • Lounge Plus donanım:  72.900TL
  • Fiat Egea 1.6lt turbo-dizel 120ps 6 ileri manuel şanzıman
    • Urban Plus donanım: 74.900TL
    • Lounge Plus donanım: 79.900TL
Yukarıdaki fiyatlardan da anlaşılacağı gibi Egea SW’nin fiyatı aynı motor ve donanım için Egea HB’den 2000TL daha yüksek. HB ve SW’nin Sedan kasaya göre donanım seviyeleri daha yüksek olduğu için net bir fark veremiyoruz ancak onla da yaklaşık 4000TL fark bulunuyor. Egea SW modelinde otomatik vitesin henüz sunulmuyor. Egea Sedan’da 1.6lt dizel seçenek ile birlikte DCT otomatik şanzıman seçeneği de var ancak HB ve SW’de bulunmuyor. İlerleyen aylarda bu seçeneğin de SW ve HB kasa tiplerinde sunulması modele olan ilgiyi arttırabilir.