Fiat Egea Otomatik Şanzıman ile Türkiye yollarında!

Autobest 2016 ödülünü alarak Avrupa’nın en iyi otomobili olduğunu kanıtlayan Fiat Egea’nın 1.6 litre benzinli ve 6 ileri otomatik şanzımanlı versiyonu, 60 bin 900 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatı ve 5 yıl/100 bin garantisi ile bayilerde yerini aldı. Bursa’daki TOFAŞ fabrikasında üretilen Fiat Egea’nın benzinli otomatik versiyonu ilk olarak ülkemizde satışa sunuldu. Piyasaya ilk çıktığında sadece manuel şanzımana sahip motor seçenekleri olan araç son 2 aya bakıldığında, otomobil pazarının en çok tercih edilen aracı haline geldi. Firmanın hedefi Fiat Egea’nın otomatik şanzıman sayesinde pazar lideri olmak.

Fiat Egea’da 110 HP güç ve 152 Nm tork üreten 1.6 litrelik benzinli motor ve 6 ileri tam otomatik şanzıman olacak. 192 km/s’lik hıza ulaşan araç, 0’da 100 km/s 11.2 saniyede ulaşan Egea aynı zamanda ortalama 6.3 litrelik yakıt tüketimiyle de dikkat çekiyor. Benzinli-otomatik Fiat Egea Sedan, orta donanım seviyesi Urban ve üst donanım seviyesi Lounge paketleriyle alıcılarla buluşuyor. Fiat Egea Sedan’ın benzinli-otomatik motor seçeneğinin Urban donanım versiyonu 60 bin 900 TL, Lounge donanım seviyesi ise 64 bin 900 TL’lik anahtar teslim satış fiyatlarına sahip.

Üretimde olan tüm versiyonlar ile birlikte kullanıcılarına oldukça memnun edecek bir donanım seviyesi sunan Fiat Egea, yanı sıra 5 yıl/100.000 kilometre garantisi sunarak müşteri memnuniyetini bir üst sınıra çekmeyi başarıyor. Önümüzdeki dönem belirleyici etkisinin sürmesini umuyoruz.