Fiat Doblo Combi 1.6 Multijet

Tamamen değişen yepyeni bir yüze sahip Doblo’yu görenler, yeni bir karoserle üretilmeye başlandığını düşünebilir. Yeni farlar, yekpare görünen ön tampondaki hava girişi, aslında iki parça olarak kullanılıyor. Ön tamponda bulunan daha az siyah parça ile daha elit bir tasarım elde edilmiş. Profilde ve arka tasarımda ise bir değişiklik görünmüyor. Daha önceki karoserde gördüklerimiz standart olarak korunmuş durumda. Aracın iç tasarımda yenilenme göze çarpıyor. Yeni direksiyon simidi ile daha modern bir görünüm ortaya çıkmış. Ön konsolda havalandırma ızgaralarının konumları yenilenmiş ancak tasarımlarına dokunulmamış. Yüksek konumlandırılmış vites kolu standart olarak korunmuş, tercihen teknoloji paketleri eklenerek 5” Dokunmatik Ekranlı Multimedia Sistemi ile ön konsol daha da zenginleştirilebilir.

Doblo geniş kabini ile yükleme kolaylığını alçak yükleme eşiği ile desteklemiş. Arka koltuklar katlandığında 4000 lt ye ulaşan geniş bir yükleme hacmine ulaşılabiliyor. Boş ağırlığı 1380 kg olan Doblo maksimium 2230 kg kadar çıkabiliyor.

Doblo Combi, 1,3 lt 90 HP, 1,6 lt 90 HP ve 1,6 lt 105 HP olmak üzere üç farklı dizel motorla satışa sunuldu. İçlerindeki en güçlü 1,6 lt 105 HP olanıve 290 Nm’lik maksimum torkuyla da en fazla tork üreten seçenek. Bu yüksek tork sayesinde Doblo, dik yokuşlarda hiç zorlanmadan tırmanabiliyor. Çok düşük devirlerde dahi sarsıntısız ilerleyen 1,6 dizel 100 km’de 5.8 lt’lik tüketime ulaşıyor.

 Ekim ayı boyunca 47.950 TL’den başlayan fiyatlar ve 20000 TL 10 ay %0.99 faiz ile satışa sunulan Doblo, standart donanımında radio/ Mp3/USB/AUX ve Bluetooth bağlantı imkanı sunuyor.