BMW 1 Serisi Sedan konsepti tanıtıldı!

BMW, Çin Guangzhou Otomobil Fuarı’nda “Compact Sedan” olarak sınıflandırdığı 1 Serisi’nin Sedan karoserli konseptini otomobilseverler ile buluşturdu. Hazırlanan konsept bronz metal renginde ve ön yüzde geniş bir ızgaraya ayrıca etkileyici LED’li ön farlara sahip. BMW 3 Serisi Sedan’ı anımsatan çizgiler araca yandan bakıldığındagöze çarpıyor. Konsept aşamasında olan otomobilde büyük jantlar ve birçok krom detaylar kullanılmış. Bu da araca daha sportif ve aynı zamanda lüks bir görüntü sağlamış.

Aracın arka tarafında ise bagaj kapağı üzerinde birleştirilmiş bir rüzgarlık,  LED’li büyük ve uzun arka farlar ve sportif  bir difüzör göze çarpıyor. İç mekanda ise ahşap, alüminyum ve deri gibi çeşitli malzemelerin kabine kaliteli bir şekilde yerleştirildiği görülüyor. BMW, bu aracında da head-up display, iDrive, panoramik cam tavan gibi çeşitli donanımlara yer vermiş. Turuncu aydınlatmalar araç içinde dikkat çekici bir başka öğe. İç ambiyansa oldukça olumlu katkı sağlamış. Ayrıca arka yolcular için oldukça geniş ve ferah bir alan yaratılmış.

BMW 1 Serisi’nin Sedan versiyonu olarak konumlandırılacak olan araçta 3 ve 4 silindirli çeşitli motorlar görev yapacak. Sürüş sistemi standart versiyonlarda önden çekişli olacakken BMW’nun 4 tekerden çekiş sistemi olan xDrive ise opsiyon olarak sunulacak.