Alfa Romeo MiTo geri dönüyor!

Giulia ve Stelvio gibi yeni modelleriyle ses getirmeye başlayan Alfa Romeo, güncellediği ürün seçeneklerine sürekli yeni modeller eklemeyi sürdürecek. Alfa Romeo’nun uzun bir aralıktan sonra yeni modeller arasında piyasaya sürdüğü iki kapılı tek hatchback olan Alfa Romeo MiTo da yenilenen ürün gamında yerini almaya hazırlanıyor.

Sergio Marchionne’inin açıklamararına göre ‘Alfa Romeo MiTo sınıf atlayacak!’

Adını Milano ve Torino şehirlerinin birleşiminden alan Alfa Romeo MiTo,  2008 yılında piyasaya sürüldüğünden beri çok büyük değişiklikler yaşamadı. Bulunduğu sınıfta eşi olmayan araçlardan biri olan Mito’nun ikinci jenerasyonunda bambaşka bir hale getirilmesi planlanıyor. FCA grup başkanı Sergio Marchionne, “MiTo yenilenecekse bunun şu anki haliyle olacağını düşünmüyorum. Çünkü yer aldığı pazar yok denecek kadar daraldı.” şeklinde konuşarak iddialara destek verdi.

Otomobil dünyasında geçezen dedikodulara bakılacak olursa ikinci nesil MiTo, B sınıfı bir crossover modeli olarak planlanıyor. Hedefinde Kuzey Amerika ve Çin pazarını koyan Alfa Romeo, bu sayede daha geniş bir kullanıcı profiline ulaşabilecek. yanı sıra gelecek yıl yeni bir büyük SUV modeli ve yeni nesil Giulietta’nın da Avrupa pazarına sunulması bekleniyor.

Crossover olarak planlanan ikinci nesil Alfa Romeo MiTo’nun boyut ve tasarım olarak tamamen farklı bir çizgiye bürüneceğini öngörebiliriz. Yanısıra düşük hacimli hibrit motorlar da araçta kullanılabilir. Alfa Romeo’nun konu ile ilgili ne adımlar atacağı merakla bekleniyor.