Alfa Romeo Giulietta Yenilendi!

Alfa Romeo, makyajlanan Giulietta’yı Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilemeyi planlıyor. Yenilenen modelde, ön tampon elden geçirilmiş ve yepyeni bir ızgaraile donatılmış. Jant severlere de müjde var. Tasarımı revize edilen jantlar Giulietta’ya oldukça yakışmış. Yanı sıra marka logosunun olduğu bölüm de Martta üretime girecek olan Giulia ile benzerlikler taşıyor.

İç mekana baktığımızda, bizi yeni döşeme ve süsleme seçenekleri karşılıyor. Ayrıca, Uconnect bilgi-eğlence sistemi de rezide edilmiş. Yenilenen sistem sayesinde Facebook, Twitter, Deezer, TuneIn, Reuters ve TomTom gibi çevrimiçi alanlara bağlanabiliyorsunuz. Firma Giulietta Veloce adıyla modelin sportif versiyonunu da yenilemiş. Daha spor tamponlara, marşpiyellere ve parlak siyah yan aynalara sahip olan model oldukça ilgi çekeceğe benziyor. İç mekanda her zaman olduğu gibi deri/alkantara spor koltuklara yer verilirken, üç kollu direksiyon simidi ve karbon fiber süslemeler öne çıkıyor.

Makyajlı Giulietta’nın kaputunun altında bizleri dört farklı güç seçeneği karşılıyor. 1,4 lt’lik benzinli motorlar, 1.6 lt’lik ve 2,0 lt’lik JTDM dizel motorlar ile satışıa sunulması planlanmış. Giulietta ile ilgili tüm detaylar Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak. O zamana değin en azından kısa bir bilgi verip, fotoğraflarını paylaşmak istedik.