Yeni Honda CRV 2016

Keskin ve kaslı çizgileriyle, son model teknoloji ile geliştirilmiş yeni CR-V, özgürlüğünüzü yeniden hissetmenizi sağlarken, maceracı ruhunuza katkıda bulunuyor.

Güçlü gövde çizgilerinden, modern ön ızgarasına, yeni LED gündüz farlarından ön tampon ve jantlarına kadar tamamiyle değişen detayları, yeni CR-V’nin dinamik tasarımını oluşturan parçalardan bazıları. Yeni CR-V’nin yaratmış olduğu prestij sahibinin ne kadar stil sahibi birisi olduğunu da ortaya koyuyor. Akıcı dinamik hatları, ile performansını artırmanın ötesine geçiyor; aerodinamizm sağlayarak yakıt ekonomisine de katkıda bulunuyor. Yan aynaların yuvarlak hatları genel tasarım anlayışıyla uyum sağlamış.Aynalarda kör nokta riskini azaltılmışken, krom bagaj çıtası, stop lambaları, arka tampon ve entegre alt tampon kaplaması ile yeni CR-V’nin arka görünümü değişen tasarımına bir başka değer kazandırıyor.

CR-V’nin yeni iç mekanı hem sürücüsüne ve hem de yolcularına ferahlık ve esneklik sağlayacak şekilde genişlemiş. Gösterge paneli ve HONDA CONNECT, dikkat çekici bir başka yönü. Gösterge panelindeki tüm fonksiyonlar, kontrolün tamamen sizde olduğunu hissettirmek için tam olması gerektiği yerde bulunuyorlar. Çok yönlü görüş kabiliyetini artırarak sürüş esnasında daha rahat ve güvenli hissetmenizi sağlayan zarif ve çekici ön panelde, hem gelişmiş sürüş teknolojilerini rahatlıkla kontrol edilebilir hem de ihtiyacınız olan tüm bilgileri kolayca okuyabilirsiniz.

Sürüş esmnasında bilgi aktarımında bulunan Çok Amaçlı Bilgi Ekranı (i-MID) mevcut. 7 inclik bu ekran, Türkçe haritalı navigasyon ve akıllı telefonlarla uyumlu Honda CONNECT bilgi ve eğlence multimedya sistemiyle de pekiştiriliyor.

Son derece keyifli olan bu iç mekanda kapı ve gösterge panellerindeki yumuşak dokunuşlu malzeme, ekstra kalite sağlarken, klasik siyah veya modern fildişi rengi deri koltuk seçenekleri gerçek konfor hissini canlandırıyor. Sürücü ve yolcu koltuklarındaki elektrikli bel desteği, sürüş esnasında her açıdan konfor sağlayacak şekilde ayarlanabiliyor, ayrıca elektronik ayarlanabilen hafızalı sürücü koltuğunda da iki farklı koltuk ayarı kaydedilebiliyor.

Arkaya yatan koltuk sırtı ve kavisli kapı döşemeleriyle birlikte arka koltuklar, arka koltuk severlere rahat edebilecekleri daha geniş bir alan bırakıyor. Tek hareketle katlanabilen yenilikçi koltuklar, tek hareketle büyük eşyalar için yer açmak anlamına geliyor. Arkadaki kollar veya yolcu koltuğunun kenarındaki halka çekilerek arka koltuklar mükemmel bir şekilde kolayca katlanabiliyor, böylece düz bir zemin oluşturularak 1146 litreye kadar çok geniş bir bagaj alanı açılabiliyor.

Yeni CR-V’de, düşük emisyon ve yüksek yakıt ekonomisi için bir çok teknoloji geliştirilmiş. Kaputun altında bulunan Earth Dreams Technology motor serisinin yeni temsilcisi 1.6 i-DTEC dizel motoru ile Honda güçlü imajını pekiştiriyor. Önden çekişli sistemlerde 6 ileri manuel şanzıman ve 120 PS motor gücü bulunurken; dört tekerlekten çekişli sistemde 9 ileri otomatik şanzıman ve 160 PS motor gücü bulunuyor. 1.6 i-DTEC 160 PS gücündeki motor, ortalamada 5,1 lt./km yakıt tüketimi ve 134 gr/km emisyonu ile hem şaşırtıcı bir yakıt ekonomisi, hem de 350 Nm tork değeriyle yüksek bir güç sağlıyor.

Honda sizin güvenliğiniz için birçok şeyi düşünmüş.Tüm donanım versiyonlarında standart olarak bulunan  güvenlik teknolojileri sayesinde yeni CR-V, üç farklı bağımsız çarpışma testinden Euro NCAP’te 5 yıldıza ulaştı. Sürücüye sürekli destek olmak için birlikte uyum içinde çalışan insan odaklı güvenlik teknolojileri, Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA), ABS, Acil Durum Fren Desteği (Brake Assist), Lastik Basınç Uyarı Sistemi (DWS) ve daha fazlası Yeni CR-V’de bir araya geliyor.

Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan Şehir İçi Aktif Fren Sistemi (CTBA); siz ve önünüzdeki araç arasındaki mesafeyi denetliyor, olası bir çarpışmayı önceden bildirerek sürücüye tepki vermesi için zaman kazandırıyor. Sürücünün herhangi bir tepki vermediği durumlarda ise seyir hızını en aza indirmek için acil fren yapıyor.

Kısacası Yeni Honda CRV rakiplerine ciddi anlamda fark atabiliyor.İleriki yazılarımızda ayrıntılı test görüşlerimizi de aktaracağız.