2016 Skoda Superb Türkiye’de

Yeni tasarımıyla,boyutlarıyla,kullanılan teknolojisi ve kalitesiyle premium bir araç olarak karşımıza çıkan Skoda Superb 2016, Skoda’nın “amiral gemisi” olarak, 67 bin 900 TL’lik başlangıç fiyatı ile showroomlardaki yerini aldı.

Tamamen yeniden tasarlanıp geliştirilen ve bugüne değin üretilmiş en iyi Skoda modeli olan Superb, arkada oturan yolcular için en geniş diz aralığı sunan bir model. 2016 Skoda Superb, boyutları, geniş kabini ve bagaj hacminin yanı sıra yenilikçi teknolojileri, sürüş dinamiği ve üretim kalitesiyle de sınıfında öne çıkıyor. Superb 2016, Colombus Multimedya ve Navigasyon sistemini ile donatılmış ve 8 inçlik multimedya sistemi ile de 3 boyutlu navigasyon, internet erişimi, Mirror-Link ve Smart Gate fonksyonları kullanılabilecek.

2016 Skoda Superb, 1.4 TSI (125 ve 150 HP), 1.6 TDI (120 HP) ve 2.0 TDI (190 HP) motor seçeneklerine sahip, Active, Style ve Prestige olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle şu an ülkemizde satışta. Ayrıca Türkiye’de ürün gamının en üzerinde bulunan 2.0 lt TDI dizel güç ünitesinde, 4×4 sürüş ve DSG seçeneği ise 154 bin 900 TL fiyat etiketiyle yer alıyor.

Prestige donanımında standart olarak sunulan elektrikli bagaj kapağı, geri görüş kamerası, alcantara deri döşeme ve LED iç aydınlatma 2016 Skoda Superb’nin dikkat çeken diğer yanları.
Güvenlik donanımına gelince: Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı. Birçok aktif ve pasif güvenlik teknolojisine sahip olan araç, sürücü yorgunluk tespit sistemi, ön bölge asistanı, çoklu çarpışma önleyici’yle birlikte ESP standart olarak sunuluyor. Superb’de teknolojik ve sportif konfor saymakla bitmiyor. 3 bölgeli klima, 19 inç alaşım jantlar, Canton ses sistemi, son dönemde bir çok araca konulan; konfor, normal ve spor sürüş modları gibi dikkat çekici opsiyonlar bulunuyor. 2016 Skoda Superb, 595 lt’lik bagaj kapasitesiyle geniş bir imkanı kullanıcılarına sunarken, arka koltuklar katlandığında da bagaj hacmi 1730 lt’ye çıkıyor.