2015 TOSFED Rallikros Kupası

 

2015 TOSFED Rallikros Kupası’nda sezonun ilk 2 yarışı, 25 Ekim günü Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) ve Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından, Bursa İznik Gölü Kenarında yer alan Orhangazi parkurunda düzenlendi. 24 Ekim Cumartesi günü aşırı yağış izin vermeyince, her iki yarış da 25 Ekim Pazar günü gerçekleştirildi. Sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve her eleme turunu nefeslerini tutarak izlediği organizasyon, otomobillerin motor hacimlerine göre belirlenen 3 ayrı kategoride koşulurken, 1.ayakta 16 sporcunun büyük çekişmesine sahne oldu.

Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Bursa’dan Yiğit Yalçın birinci, İstanbul’dan Peugeot 106 GTI ileVehbi Usluoğlu ikinci ve İzmir’den yine Peugeot 106 GTI ile Uygar Birgili üçüncü olarak final çizgisini geçtiler. Kategori 2’de Control2 ile Halid Avdagiç birinciliğin sahibi olurken, Renault Clio Ragnotti ile Bursalı Hakan Ertarman ikinci ve yine benzer bir otomobille Bursa’dan İsmet Toktaşüçüncü sırada günü tamamlayan pilotlardı. Kategori 3’de ise yarışın o günkü en hızlı ismi yarışa Mitsubishi Lancer EVO VI ile Kuzey Kıbrıs’tan katılan Ömer Yıldız oldu. Bursalı Osman Uğur Mitsubishi Lancer EVO IX ile ikinciliği elde ederken, Ankaralı sporcu Sinan Saatçi Mitsubishi Lancer EVO IV ile üçüncülüğün sahibi oldu.

2.ayakta ise birinciler yerlerini korudular.  Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Bursa’dan Yiğit Yalçın bir kez daha birinci olurken, İstanbul’dan Nissan Micra ile Gürkal Menderes ikinci ve İzmir’den Peugeot 106 GTI ile Uygar Birgili üçüncü oldular. Kategori 2’de Control2 ile Halid Avdagiç birinci, Renault Clio Ragnotti ile Bursalı iki sporcudanHakan Ertarman ikinci, İsmet Toktaş üçüncü sıraya isimlerini yazdırdılar. Kategori 3’de bir kez daha Mitsubishi Lancer EVO VI ile Kuzey Kıbrıs’tan Ömer Yıldız bir kez daha damalı bayrağın altından geçen ilk isim olurken, Ankaralı sporcu Sinan Saatçi Mitsubishi Lancer EVO IV ile ikinciliği ve final turlarını sağ ön lastiği patlak olarak tamamlayan Bursalı Osman Uğur Mitsubishi Lancer EVO IX ile üçüncülüğün sahibi oldu.